Nádherná jar v Španielsku

February 22, 2017

Ako nazbierať v zime vitamin D a netreba ísť ani ďaleko? Napríklad vybrať sa na juh Španielska do slnečnej Andalúzie. :)  

 

Keď na Slovensku zúrili najväčšie mrazy, my sme sa vyhrievali na jarnom slniečku v Benalmádene (Costa del Sol) s prijemnými teplotami 15-20 C (žiadne zdĺhavé obliekanie dvadsiatich vrstiev do mrazu, juch), pochutnávali si na čerstvých miestnych mandarínkach a pomarančoch, ktoré chutili samozrejme vynikajúco. A veľkou výhodou bolo, že tu slnko zapadá od 2 hodiny neskôr ako v našich zemepisných šírkach! 

 

Čo všetko sa dá vidieť v Benalmádene, okrem krásnych pláží, promenády, hotelových rezortov?  

Od krásnych parkov, morského sveta, delfinária, očarujúcej Motýlej farmy, cyklovýletov pri pobreží, návšteva krásnej Malagy.. Je toho oveľa viac, tak rovno pripájam video, fotky a pod fotkami aj konkrétne odkazy na zaujímavé miesta. 

 

Bob na zaver výletu zahlásil "Maminka, ja by som tu chcel bývať".  Jednoducho, bolo tam ozaj krásne :) Asi z toho budeme musieť spraviť každoročnú tradíciu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Praktické info: 

Čo vidieť v mestečku Benalmádena: 

- nádherný Park s palmami, kaktusmi, voľnepobiehajúcimi zvieratkami a detskými ihriskami: Parque De La Paloma. Tu sme boli aj 2x, lebo pre chalanov to bola neskutočná zábava. Ani nie tak preliezky, ale stretnutie so zvieratkami. Sliepocky majú po návšteve Bob a Bobka vytrénované nožičky :)

 

- Morský svet: príjemné aquárium, kde sa dajú vidieť hlavne miestne morske rybky a zvieratká. Pre nás to bol fajn program, keď sa nám jeden deň pokazilo počasie - Sea Life Aquarium

 

- Delfinárium: Selwo. V mimosezóne bolo síce zatvorené, no keď sa sem niekedy vrátime, určite ho navštívime. Navyše sa nachádza kúsok od Parque De La Paloma.

 

- Motýlia farma: Mariposario Veľký zážitok sledovať metamorfózu z húseničky, cez kuklu až po motýľa. Zakuklené húseničky vyzerali ako umelé, ale tie kukly sa normálne hýbali! Ukázali nám aj motýle, ktoré sa rodia bez úst, t.j. žijú iba toľko, čo nakladú vajíčka a odchádzajú do motýlieho nebíčka. Pre detičky nám dali kartičky s fotkami motýľov a zapisovali si, ktoré už videli. Bob našiel takmer všetky, Bobkovi to bolo zatiaľ jedno :)- rozhodne sa oplatí sa požičať si bicykle a prejsť sa po pobreží, či pozrieť si centrum mesta, v mimosezóne, v lete asi môže byť problém kadiaľ s tým bicyklom prejsť. 

 

- Lanovka na vyhliadkový kopec nad mestom - Cable Car, v mimosezóne síce zavreté, ale vrátime sa! :)

 

Benalmádena je kúsok od Malagy, ktorú rozhodne treba navštíviť. Stačí nastúpiť na autobus/vlak/taxi smer Malaga a zažiť si toto krásne mesto, inak vraj 5-te najväčšie mesto Španielska. Čo si nenechať ujsť z Malagy:

 

určite centrum mesta a promenádu

(tu sme si požičali motokáry a videli tak určite viac ako keby sme išli pešo. Hlavne Bob už vedel ísť na tom sám, tak to mal špeciálny zážitok. Tiež sa tam dali požičať bicykle, či segway).

 

- Gibralfaro - Pevnosť s vyhliadkou na Malagu a okolie. 

 

- Malaga je rodným mestom Picassa.  Vedeli ste, že Picasso sa celým menom volal Pablo Diego José Santiago Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz Blasco y Picasso López?  toto a ešte viac o ňom vám povedia v jeho rodnom dome -  Picasso birthplace

 

- jeho originálne diela sa dajú vidieť v Picassovom múzeum: Link tu

 

- a jedna špecialita pre futbalových fanúšikov - múzeum a futbalový štadión - La Rosaleda

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ČR: Cheb a Retro Múzeum

March 8, 2019

SR: Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

January 13, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like: