ČR: Zruč nad Sázavou

August 16, 2017

Konečne sme vyskúšali guľôčkovú dráhu, po ktorej sme dlho gúľali očami na internete. A stálo to za to, aj dospelí sa odreagovali :) Deti behali hore-dole za guličkami snáď 200x. Ešteže tam bolo aj dopravné ihrisko, kde si mohli potom uvoľniť stuhnuté svalíky na svojich bicykloch. A vôbec, celý areál bol okúzľujúci. Preliezky, pieskovisko, šmykľavky..a tiež altánok, kde sa dalo príjemne posedieť a schovať sa pred slnkom. 

Vstup zadarmo a možností milión, za toto by som si kľudne aj zaplatila a podporila takú parádu.  Ihrisko je v areáli školy - miestni školáci sa tu teda majú. Aj poza školu to tu musí byť zážitok :)

 

No a to nie je zďaleka všetko, čo táto oblasť ponúka. Vodný dom v neďalekej obci Hulice pri vodnej nádrži Želivka, ktorá zásobuje pitnou vodou aj Prahu. Chalani sa tu vybehali vo vodnom brouzdališti a čo-to sa dozvedeli aj vo vnútri v múzeu. Boba už zaujíma kolobeh vody, ako vznikajú oblaky, ktorý z nich je búrkový - kumulonimbus..Bobka zaujali rybky. 

 

No a ešte aby sme hladní nezostali, našli sme reštauráciu v Kácove - Kácovský pivovar. O zážitok sa nám tu ale nepostarala "kuchyňa", ale skôr okolie. Chalani boli odvážni a dskúšali brod cez rieku. Či našli aj Jožina z bážin, alebo on ich, možte pozrieť vo videu :)

 

 

 

 

 

Praktické info: 

- areál s gulôčkovou dráhou, vstup zadarmo, parkovanie pri škole zdarma - viac tu

- Vodní dum, Hulice,  vstup do muzea 90 Kc/dospely, 50 Kc/dieťa. Vstup len do atria s vodnym brouzdalištem 25 Kč/os, parkovanie pri Vodnom dome zadarmo - viac tu

- Kácovský pivovar, Kácov - viac tu 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ČR: Cheb a Retro Múzeum

March 8, 2019

SR: Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

January 13, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like: