ČR: Harrachov - po stopách Krakonoše..

December 9, 2017

Krakonoš je vraj bájny duch hôr, ktorý chráni celé Krkonoše od chamtivých hľadačov pokladov. Už sme o ňom počuli, ale nejako sme ho neevidovali :)  V Harrachove na námestíčku sme ho ale stretli osobne! Rozsvietil stromček v centre..a vyhodil poistky. Má ozaj svoju moc :)Podarilo sa nám s ním dokonca odfotiť a chalani od neho dostali aj bonbóny. Milý pánko, ktorý keby sa dal do červeného oblečenia, kľudne môže ísť aj za Mikuláša, či Santa Clausa.  

 

Harrachov je známe lyžiarske stredisko so 7 km zjazdoviek a známe je aj vďaka ôsmim skokanským mostíkom. Leží na úpätí Krkonoš, okolo sú kopce okolo 1000 mnm. Krásne nám snežilo, ako v rozprávke. Preto nebol problém presúvať sa bobami namiesto auta a všetkým sa nám to veľmi páčilo. :) Výskúšali sme aj bežkovanie a objavili špecialitu Krkonošského kraja - Krkonošské kyselo (polievka z kvásku). Radi by sme odskúšali aj miestne zjazdovky, ale napriek množstvu snehu sa tu čaká na otvorenie sezóny 15.12.

 

Ubytovanie v hoteli Orea Sklár sa Bob a Bobkovi veľmi páčilo. Užívali si hlavne jazdu výťahom a detskú herničku a my krásny výhľad z izieb a chutné jedlo. Večer sme sa chodili zrelaxovať do hotelového bazéna a wellnes. Chlapcom tentokrát najviac učarovala vírivka s teplučkou vodou :)) 

 

V Harrachove sme tiež stihli nakuknúť do sklárne Novosad, ale aj v okolí sa nachádza množstvo ďalších sklární a rôznych fabrík. Úplne nás nadchla Detoa - výrobňa drevených hračiek, ktorá prevádzkuje múzeum drevených hračiek a v cene vstupného bola aj prehliadka fabriky. Vzhľadom na sezónu sme sa tu s nikým netlačili a mali sme možnosť pozrieť si fabriku individuálne. Viac vo videu :)

 

 

 

A este malý bonus na pobavenie, v súvislosti so skokanskými mostíkmi: 

 

 

Praktické info:

 

Harrachov - o stredisku tu

Ubytovanie - Hotel Orea Sklár ****

Parkovanie v Harrachove - pri lyziarkom stredisku tu

Jedlo napríklad Penzión7 alebo Pivovar a Restaurant Novosad

Požičovňa lyží určite v Sport Čermák

Pre bežkárov: bežkárske trate a bežkársky štadión s osvetlením

Tip na turistiku: Mumlavské vodopády

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

ČR: Cheb a Retro Múzeum

March 8, 2019

SR: Bibiana - medzinárodný dom umenia pre deti

January 13, 2019

1/15
Please reload

You Might Also Like: